Styrelsen2019-01-03T11:51:24+00:00

VENDSYSSEL FESTIVAL

Oplev klassisk koncerter rundt i hele Vendsyssel.
Festivalen spiller xx koncerter i 2019.
Køb et Festivalkort og få adgang til alle koncerter!

Læs sæsonprogram 2019
KØB FESTIVALKORT 2019

KØB FESTIVALKORT

Festivalkort 750 kr.
Billet se kataloget
Pladsbillet bestil online
Tilmeld Nyhedsbrev

Styrelsen

Jørgen Boe
Formand
Formand for Musikudvalget
PR-Udvalget
info@vendsysselfestival.dk
boe@bbnpost.dk
98 92 45 88
40 42 45 88

Kaj Nørholm 
Næstformand
Musikudvalget 
kaj@norholm.dk
98 93 20 93
20 40 58 40

Kurt Jensen 
Kasserer
PR-Udvalget
risvaenget.bjergby@has.dk
98 97 15 74
23 30 55 74

Thorkil Mailand 
Formand for PR-Udvalget 
thorkil.mailand@has.dk
23 88 78 95

Jan Ole Mortensen
Musikudvalget
PR-Udvalget
janolemor@gmail.com 
98 31 85 51
24 82 62 30

Claus Zielke
Musikudvalget
clauszielke70@gmail.com
41 57 35 92

Rikke Kursch
Musikudvalget
rikke@kursch.dk
31 22 52 99

Morten Ahti Lyng
Musikudvalget
PR-Udvalget
mortenahti@gmail.com
40 74 05 98

Christian Larsen
Musikudvalget 
christian.larsen@hjoerring.dk
99 33 37 66

Vibeke Skagbo 
Valgt af arrangørerne 
Musikudvalget
vibeke@skagbo.dk
98 92 06 06
26 15 20 59

Faktaboks

STYRELSEN

10 medlemmer

VALG

Valgt af Repræsentantskabet

FORMAND

Jørgen Boe

KASSERER

Kurt Jensen

Vendsyssel Festival 2019 – Skandinaviens største festival for klassisk musik!
Vendsyssel Festivals Styrelse og de mange lokale arrangører har igen i år sammensat en buket af talentfulde og dygtige kunstnere og ensembler til de mange koncerter.
For 49. gang venter endnu en sommer med fantastiske musikoplevelser i smukke omgivelser.

Har du problemer med at lave dit Festivalkort så ring til Vendsyssel Festival på tlf. 28 29 33 90 så finder vi en løsning.

NYHEDSBREV
close slider

Jeg ønsker at modtage Vendsyssel Festivals nyhedsbrev

* skal udfyldes

Betingelser *