VENDSYSSEL FESTIVAL

Vendsyssel Festival 2019 er slut.
Der blev spillet 59 koncerter i 2019 i hele Vendsyssel.
Planlægningen af sæson nr. 50 er nu i fuld gang.
Åbningskoncerten bliver 28. juni 2020

Læs dette års sæsonfolder 2019

FESTIVALKORT  ♦  BILLET

Festivalkort køb online
Billet køb online
Pladsbillet køb online
Tilmeld Nyhedsbrev

Styrelsen

Jørgen Boe
Formand
Formand for Musikudvalget
PR-Udvalget
info@vendsysselfestival.dk
boe@bbnpost.dk
98 92 45 88
40 42 45 88

Kaj Nørholm 
Næstformand
Musikudvalget 
kaj@norholm.dk
98 93 20 93
20 40 58 40

Kurt Jensen 
Kasserer
PR-Udvalget
risvaenget.bjergby@has.dk
98 97 15 74
23 30 55 74

Thorkil Mailand 
Formand for PR-Udvalget 
thorkil.mailand@has.dk
23 88 78 95

Jan Ole Mortensen
Musikudvalget
PR-Udvalget
janolemor@gmail.com 
98 31 85 51
24 82 62 30

Claus Zielke
Musikudvalget
clauszielke70@gmail.com
41 57 35 92

Rikke Kursch
Musikudvalget
rikke@kursch.dk
31 22 52 99

Morten Ahti Lyng
Musikudvalget
PR-Udvalget
mortenahti@gmail.com
40 74 05 98

Christian Larsen
Musikudvalget 
christian.larsen@hjoerring.dk
99 33 37 66

Vibeke Skagbo 
Valgt af arrangørerne 
Musikudvalget
vibeke@skagbo.dk
98 92 06 06
26 15 20 59

Faktaboks

STYRELSEN

10 medlemmer

VALG

Valgt af Repræsentantskabet

FORMAND

Jørgen Boe

KASSERER

Kurt Jensen

Vendsyssel Festival 2020 – Skandinaviens største festival for klassisk musik!